Öğretmenlere idari izinlerde ek ders ödemesi yapılır mı?

Öğretmenler Bayram Tatili haftasında idari izinli peki İdari izinlerde ek ders ödemesi yapılır mı?

Bilindiği üzere bu yıl 4-6 Haziran tarihleri arasında denk gelen 3 günlük Ramazan bayramı tatili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanlar 3 Haziran 2019 pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019  Cuma günü tam gün idari izinli sayıldı.

Peki öğretmenler için idari izinlerde ek ders ödemesi yapılır mı?

Ek ders ödemeleri öğretmenler ve idareciler için farklılık göstermektedir. Öğretmenlerin ve idarecilerin ek ders hesabı aşağıdaki gibidir;

Öğretmenler 3 Haziran 2019 pazartesi günü  ile 7 Haziran 2019  Cuma günü yükümlü oldukları dersleri yapmış sayılacaktır. Fakat girilen ders saati 15 saat maaş karşılığına sayılacağından ek ders ücreti alamayacaklardır. Ek ders ödemelerinde hazırlık planlama adı altında 1 saat ücreti de öğretmenler fiilen derse girilmediği için alamayacaktır. Hiçbir şekilde hazırlık planlama yapılmadıgı için öğretmenin o hafta ek ders hesabı yapılmayacaktır.

İdareciler ise 3 Haziran 2019 pazartesi günü  ile 7 Haziran 2019  Cuma günleri ek ders ödemelerini alacaklardır. Okul müdürleri 10 saat, müdür yardımcılarına  8 saat ek ders ödemesi yapılacaktır.

İdareci ve öğretmenlere nöbet, egzersiz ve destek eğitim ücreti ödenmeyecektir.

 

Ali KARTAL

 

Etiketler