Ara Tatillerde Yapılan Mesleki Çalışmalara Ek Ders Ödemesi Kesinleşti

Ara Tatillerde Yapılan Mesleki Çalışmalara Ek Ders Ödemesi Kesinleşti

Öğretmenlerin ara tatillerde ki seminer döneminde ek ders ödemesi sorunu çözüldü.

Öğretmenlerin ara tatillerde ki seminer döneminde ek ders ödemesi sorunu çözüldü.

Ara tatillerde de öğretmenlerin mesleki çalışmaları katılmasına rağmen mevzuatta yeni olmadığı için ek ders ödemesi yapılamayacaktı.  Bilgehanem.net olarak Öğretmenlere ara tatil döneminde ek ders ödemesi yapılacak mı? yazımızda konuyu haberleştirmiştik. 29 Kasım 2019 tarihli Resmi gazetedeki alınan kararla sorun çözülmüştür.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve öğretmenlerinin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair karar

Madde 1  1/12/2016 tarihli ve 2006/1350 sayılı bakanlar kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve öğretmenlerinin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararın 6. Maddesinin 3. Fıkrası aşağıdaki gibi değiştirilmiştir.

3- Öğretmenlere ilgili mevzuatına görev yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde bir öğretim yılında 4 haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir.

Madde 2 Bu kadar 18 11 2019 tarihinden geçerli olmak üzere yayını mı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3 Bu karar hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Tüm kullanıcılar yaptıkları yorumlardan sorumlu olup, talep edilmesi halinde gerekli bilgileri adli ve idari makamlara sunulacaktır.

Bunlar da dikkatinizi çekebilir!