4006 Tübitak Bilim Fuarı Çalışmaları ve Egzersiz Açma

4006 Tübitak Bilim Fuarına Başvurular ne zaman yapılır? Yürütücü Öğretmenler egzersiz açabilir mi? Yürütücü olmayan ancak proje danışmanı öğretmenler de egzersiz açabilir mi? Egzersiz Planları Nasıl hazırlanır? Bu sorulara cevap arayacağız.

4006 Tübitak Bilim Fuarına Başvurular ne zaman yapılır? Yürütücü Öğretmenler egzersiz açabilir mi? Yürütücü olmayan ancak proje danışmanı öğretmenler de egzersiz açabilir mi? Egzersiz Planları Nasıl hazırlanır? Bu sorulara cevap arayacağız.

  • 4006 Tübitak Bilim Fuarı Yapmak isteyen öğretmenler ne zaman başvuru yapması gerekir ?

4006 – TÜBİTAK Bilim Fuarları, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için  26 Kasım 2019 – 30 Aralık 2019 (Saat: 17.30) itibaren başvurular yapılacaktır.

  • Nereden ve nasıl başvuru yapabiliriz ?

http://bilimiz.tubitak.gov.tr üzerinden her okul için sadece bir kişi proje yürütücüsü olarak başvuru yapabilir.

  • 2019-2020 Eğitim öğretim yılı için ne kadarlık destek sağlanacak ?

4006 – TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında 7.000 TL para desteği vermektedir.

Destek miktarı, değerlendirme sonucuna göre her bir Bilim Fuarı için 2.000 TL (KDV dâhil) bilim fuarı hazırlık desteği ve sergilenecek her bir alt proje başına 200 TL (KDV dâhil) tutardan oluşur

Bilim Fuarı Toplam Destek Miktarı Bilim Fuarı Hazırlık Desteği (2.000 TL) + (Sergilenecek Alt Proje Sayısı x 200 TL)

 

Örneğin, 25 alt projesi kabul edilen bir proje yürütücüsüne toplam 7.000 TL (KDV dâhil) proje destek miktarı ödenecektir ya da 15 projesi kabul edilen bir proje yürütücüsüne toplam 5.000 TL (KDV dâhil) proje destek miktarı ödenecektir .

  • Yürütücü Olan ve Proje Danışmanı olan Öğretmenler EGZERSİZ açabilir mi ? Ne zaman açabilir ?

Egzersiz onayları genelde EKİM ayında alınmaktadır. Ancak bu takvim illere göre değişiklik gösterebilir. Proje yürütücüsü olan öğretmenler ve yine aynı okulda proje danışmanı olacak öğretmenler ayrı ayrı egzersiz onayı alarak EGZERSİZ çalışması yapabilir. Egzersiz onayı alındıktan sonra 4006 Tübitak Bilim Fuarı çalışmalarına her proje danışmanı öğretmen projede görev alacak öğrencilerle başlamalıdır.

Proje yürütücüsü 4006 Tübitak Bilim fuarı başvurusunu yaptıktan sonra, başvuru sonuçları açıklanıncaya kadar çalışmalarınıza devam etmeniz gerekmektedir. Daha sonra Başvuru sonucunun olumsuz olması halinde EGZERSİZ çalışmalarına son vermeniz gerekmektedir. Başvuru sonucunun olumlu olması halinde EGZERSİZ çalışmalarına Bilim fuarının gerçekleştirileceği güne kadar devam etmenizde sakınca yoktur.

4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI ÖRNEKLERİ VE EGZERSİZ AÇMA EVRAKLARI İÇİN TIKLAYIN.

İşte ilgili resmi yazılar ;

 

4006 Bilim Fuarı ile ilgili sorularınız için FACEBOOK sayfamızı takip edebilir, ilgili gönderiye yorum yazabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.